Sportowe Dni Przeworska 2023

11.07.2023 r.

Sportowe Dni Przeworska 2023 rozpoczęliśmy tradycyjnym Turniejem Piłki Nożnej Szóstek o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska.
W turnieju wystartowała maksymalna ilość drużyn - 8, które zostały podzielone na dwie grupy.
Triumfatorami turnieju został drużyna I LOVE THIS GAME która w meczu finałowym pokonała młody zespół GNS%.
W meczu o najniższe miejsce podium zespół 34 Batalionu wygrał z OKS Garnuchy.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kacpra Młodnickiego, królem strzelców został Marcin Kiełbasa natomiast najlepszym bramkarzem Maksymilian Czernik.
Wręczenia okolicznościowych pucharów oraz statuetek dokonali, Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Grzegorz Łuczyk.

Na kompleksie boisk "Orlik" odbył się Turniej "Trio Basket" w którym wystartowało 10 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik zawodów został uhonorowany pamiątkowym medalem.

W drugim dniu imprez sportowych rywalizowaliśmy w Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Dyrektora MOSiR.
W zawodach wystartowało 8 par. W ostatecznym rozrachunku najlepszą parą turnieju zostali Piotr Pudło z Marcinem Bujak, drugie miejsce przypadło Grzegorzowi Pelcowi oraz Radosławowi Ryznerowi, natomiast trzecie miejsce zajęli Damian Bykowski i Jakub Róg.
Najlepsze pary otrzymały pamiątkowe statuetki.

Trzeci dzień na sportowo rozpoczęli biegacze którzy w ramach Famedic Grand Prix przebiegli tradycyjne 5 km na terenie Ośrodka Rekreacyjno - Turystyczno - Sportowego. Zawodnicy którzy zajęli czołowe miejsca otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W niedzielę w samo południe wystartował XI Przeworski Rajd Rowerowy. Na starcie rajdu pojawiła się rekordowa liczba miłośników dwóch kółek. W trasę wyruszyło 180 osób, które pokonały 35km. Metę rajdu stanowił Stadion Miejski na którym naszych uczestników przywitał Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Grzegorz Łuczyk.
Po zakończeniu rajdu odbyło się losowanie nagród oraz poczęstunek.
Tym akcentem zakończyliśmy Sportowe Dni Przeworska 2023.

Jako organizatorzy imprez sportowych chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom którzy spędzili z nami aktywnie te dni.