Sportowe Dni Przeworska 2018

09.07.2018 r.

W miniony weekend odbyły się Dni Przeworska 2018, oprócz koncertów na stadionie przy ul. Budowlanych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji był organizatorem okolicznościowych imprez sportowo-rekreacyjnych.

Cykl zawodów sportowych rozpoczął się w piątkowe popołudnie na boisku wielofunkcyjnym – Moje Boisko „Orlik”, gdzie odbywały się turnieje: piłki nożnej „6” o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska oraz turniej Koszykówki „Trio Basket” w różnych kategoriach wiekowych.

Do turnieju piłki nożnej zgłosiło się 9 zespołów, mecze grupowe rozgrywano w systemie „każdy z każdym”. Do fazy finałowej zakwalifikowali się zwycięzcy grup którzy rozegrali swoje mecze o triumf w turnieju. Na najniższym stopniu podium uplasował się team „Trzeci Schemat”, drugie miejsce zajęła ekipa „Białych Murzynów” natomiast najlepszym zespołem została drużyna  „ZKS”. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Hubert Bober. Tytuł króla strzelców padł łupem Edwina Strusia, strzelca 5 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Macieja Drylę.

Również wiele emocji dostarczyły mecze w turnieju koszykówki „Trio Basket”. W kategorii szkół podstawowych dziewcząt trzecie miejsce zajęły dziewczyny z „FC Basket” drugie miejsce zajęły dziewczyny z „Bez Nazwy” natomiast pierwsze drużyna „Powiem Wam Później” W kategorii gimnazjum dziewcząt trzecie miejsce zajęła drużyna „Ruda Kaśka Team” drugie miejsce przypadło drużynie „Jakkolwiek” natomiast najlepsze okazały się dziewczyny z zespołu ”Black Team”. W kategorii gimnazjum i szkół średnich chłopców trzecie miejsce zajął team „Dziki”, drugie miejsce przypadło drużynie „Owłosione Klaty”, triumfatorami turnieju został zespół „Klub Dżentelmenów”.

W sobotę czekały nas emocje związane z siatkówką. W Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Dyrektora MOSiR-u wystąpiło 16 drużyn. Rywalizacja w turnieju była bardzo zacięta, odbyło się bardzo dużo ciekawych spotkań. Trzecie miejsce w turnieju przypadło parze Jakub Żołyniak – Kamil Wojciechowski, drugie miejsce zajął zespół w składzie Mirosław Sowa – Daniel Pelc, zwycięzcami turnieju została para Kamil Czarnik – Marcin Pliżga.

W niedzielę ze Stadionu Miejskiego o godz.13.00 wystartował VI Przeworski Rajd Rowerowy w którym wzięła udział rekordowa liczba 115  pasjonatów rowerowego szaleństwa, którzy pokonując malowniczą 40 km trasę, zameldowali się na mecie rajdu na stadionie, gdzie czekał na nich ciepły poczęstunek oraz losowanie nagród.

Tym miłym akcentem zakończyliśmy tegoroczne „Sportowe Dni Przeworska”.