Turniej Koszykówki "Trio Basket"- relacja

20.07.2020 r.

Dnia 17.07.2020 r. na Orliku przy ul. Pszennej oraz w Hali Sportowej im. T. Ruta przy ul. Misiągiewicza odbył się Turniej Koszykówki "Trio Basket" w ramach obchodów 45 - lecia MOSiR-u Przeworsk.

Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych:

- chłopców 2006 i starsi,
- dziewczyn 2006 i starsze,
- dziewczyn 2007 i młodsze.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce przypadło drużynie "Kosibaba" która wygrała swój mecz z zespołem "Oaza" po wyrównanym spotkaniu wynikiem 9:7

W kategorii dziewczyn starszych wystąpiło 4 drużyny. Pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z drużyny "Słoników" drugi plac przypadł zespołowi "Księżniczek". Na najniższym stopniu podium stanęły koszykarki z teamu "Bobry". Natomiast na miejscu czwartym uplasowały się "Crazy Four"

W kategorii dziewczyn młodszych wystąpiło 3 drużyny. Wszystkie zawodniczki  trenują w Szkolnym Młodzieżowym Ośrodku Koszykówki w Przeworsku którego koordynatorem jest trener Bartłomiej Diduch. Tutaj rywalizacja była bardzo wyrównana a emocje u młodych koszykarek sięgały zenitu.
Po zaciętych meczach pierwsze miejsce zajęły koszykarki z drużyny "Team Pleado", natomiast 2 miejsce ex aequo zajęły zespoły "Smoków" oraz "Team Ognistej Gwiazdy.

Po zakończeniu turnieju wszyscy zawodnicy oraz zawodniczki otrzymali pamiątkowe medale oraz okolicznościowe dyplomy.

Dziękujemy trenerom młodzieżowych drużyn MOSiR-u Przeworsk, panom Bartłomiejowi Diduchowi oraz Krzysztofowi Mirkiewiczowi za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.